KONST / Litografier / Färglitografi 12555506
nr 1255 5506
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi, Rådjur. Signerad, numrerad 179/260. Motivet: 58x42 cm
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 maj 2019
kl 20:33:27
350 kr
400 kr
450 kr
600 kr
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto